Thierry's vader als jonge slager aan het werk bij zijn vader.
Thierry's vader als jonge slager aan het werk bij zijn vader.

‘Rietvelderrund is een uniek concept’

Algemeen

Al 95 jaar zetelt Slagerij Rietveld op de Van Tolstraat in Bodegraven. In 1927 is de slagerij opgezet door Dorus Rietveld en in de jaren 70 is die overgenomen door zoon Theo. Inmiddels werkt de derde generatie in het bedrijf en zit Thierry Rietveld alweer 15 jaar in het vak. Op 27 april haalde Slagerij Rietveld zijn 95-jarig jubileum.

BODEGRAVEN

Thierry is opgegroeid in een slagersfamilie en heeft de passie en liefde voor het vak dan ook van huis uit meegekregen. “We maken een goed en eerlijk stukje vlees, waarmee we onze klanten blij maken. Vooral grote stukken voor de barbecuefans doen het goed. We hebben dry-agedvlees, gerijpt in eigen rijpingskasten. Mensen weten ons steeds beter te vinden.”

Vroeger gingen mensen veel meer naar de slager, de groenteman en de bakker. Bij de slager haalde je ook alleen standaard stukken vlees. Nu worden er ook anderen dingen verkocht zoals picanha (het staartstuk van de koe) en bavette. “Vroeger werd dat gewoon gebruikt als soepvlees of door het gehakt, nu is het assortiment groter en diverser.”

Uniek concept

Slagerij Rietveld is een traditionele ambachtelijke slagerij en de vleeswaren en worstsoorten maken ze zelf. Naast Thierry werken zijn broer en ouders in het bedrijf, waarvan zijn broer voornamelijk op de boerderij. De dieren die het vlees leveren, brengen ze zelf groot. Er zijn geen andere slagers in de omgeving die hun bedrijf op dezelfde manier runnen. “We zijn de enige in Midden-Holland die dit doen. Er zijn zelfs in heel Nederland maar een paar slagers die het zo doen, het is een uniek concept.”

Het eigen vlees noemt de slagerij ‘Rietvelderrund’. Er is wel wat voor nodig voordat een koe of een stier een Rietvelderrund mag heten. “We werken met verschillende rassen die moeten voldoen aan het Triple-R systeem. Dat staat voor ‘rust, ruimte en respect’,” aldus Thierry. “Koeien hebben bij ons alle rust, ze zijn stressloos en hebben alle ruimte. Zomers zijn ze buiten en in de winter staan ze in stallen die groot genoeg zijn. Dieren zijn bij ons geen beesten, maar dieren, die we met liefde verzorgen.”

Op naar de 100

Thierry vindt het een eer om de 95 jaar te hebben gehaald, maar het grote feest stelt hij nog even uit. “We hebben ons jubileum wel op social media gecommuniceerd en met onze vaste klanten, maar verder hebben we er niet veel aan gedaan. Pas als we honderd jaar bestaan, dan vieren we het groots. Wat we dan precies gaan doen, weet ik nog niet.”

door Lars Ferwerda

De slagerij op de Van Tolstraat in 1940.
Opa Dorus Rietveld aan het werk.