
Wilt u stoppen met uw boerenbedrijf?
ZEVENHOVEN - Voor agrarisch ondernemers is de druk van de overheid groot om met hun bedrijf te gaan stoppen. Stoppen met je bedrijf is echter veel moeilijker dan een onderneming starten en opbouwen! Op 22 november kunnen boeren zich laten informeren over de mogelijkheden.
De overheid stimuleert agrarische ondernemers met een opkoopregeling om hun bedrijf te stoppen. Voor deze opkoopregeling kunnen boeren zich tot aanstaande december aanmelden. Ondanks al deze pogingen van de overheid is het aantal agrarische stoppers nog beperkt.
Het probleem voor ondernemers om de beslissing te nemen kan zijn dat zij niet goed weten welke ‘route' zij zullen nemen om te gaan stoppen. Veel ondernemers bevinden zich op een zogenaamde ‘rotonde'. Ze rijden rondjes, maar weten niet goed welke afslag ze moeten nemen. Vragen die zorgen voor rondjes rijden op die rotonde zijn:
- Wat ga ik doen als ik gestopt ben?
- Welke opkoopregeling past bij mij of is het beter om gewoon te verkopen op de vrije markt?
- Wat zijn de fiscale gevolgen van stoppen of misschien van gedeeltelijk stoppen.
- Is de stikstof die op het bedrijf rust geld waard?
Deze en nog best veel meer vragen kunnen een besluit om te stoppen uitstellen. Omdat Koning & Witzier agrarisch makelaar zijn en veel met boeren in gesprek, organiseren zij samen met WEA accountants en adviseurs een informatieavond 'Stoppen is ook Ondernemen'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats bij Newhouse Logies aan de Nieuwveenseweg 102. De toegang is gratis, maar mensen moeten zich wel vooraf aanmelden. Aanmelden kan via info@koningwitzier.nl, 0348-502224 of info@weagouda.nl, 0182-511133.