
Dorpsteam Reeuwijk-Dorp, Tempel en buitengebied
Dorpswinkel
Een dorpswinkel voor de dagelijkse boodschappen, een fijne centrale ontmoetingsplaats en een PostNL punt in één. De meeste inwoners zien dat wel zitten. Om de dorpswinkel van de grond te krijgen is het nodig dat zoveel mogelijk mensen lid worden van de dorpswinkelcoöperatie.
Wat houdt het in? Voor 75 euro per jaar stem je mee over het reilen en zeilen van de winkel. Je krijgt daarvoor ook een welkomstgeschenk en korting op je boodschappen. Je loopt hiermee geen financieel risico, want mocht het onverhoopt niet lukken om de dorpswinkel op te zetten, dan krijg je je geld terug. Interesse? Ga naar www.dorpswinkel-opdorp.nl/word-lid.
Bouwplannen
Op verzoek heeft het Dorpsteam via de gemeente updates van de actuele bouwplannengekregen. Zie voor gedetailleerdere informatie www.dorpenwijk.nl/reeuwijk-dorp.
Centrumplan Reeuwijk-Dorp
Het college heeft ingestemd met de anterieure overeenkomst en de verdere uitwerking van het concept inrichtingsplan. Dit inrichtingsplan is geoptimaliseerd ten opzichte van het plan dat is toegelicht op donderdagvond 5 oktober tijdens de jaarvergadering van het Dorpsteam. Om het planologisch mogelijk te maken heeft de gemeente gekozen voor een gefaseerd omgevingsvergunningstraject. Dinsdagavond 30 januari organiseert de gemeente voor direct omwonenden een informatieavond.
Opheffen onderbemaling
Na de kerstvakantie wordt gestart met de werkzaamheden voor de tweede fase ten behoeve van het opheffen van de onderbemaling in het gebied van de bouwlocatie 'Achter de Boerderij'. Daarvoor staan verschillende werkzaamheden op de planning, zoals het ophogen van de tuinen Brede Schouw/Visschouw en grondtransport om het achterliggende weiland verder te voorzien van een grondwal.
Het college heeft vorige week ingestemd met het ontwerp bestemmingplan 'Achter de Boerderij'. Het plan ligt van 21 december 2023 tot en met 31 januari 2024 zes weken ter inzage. Op 17 januari wordt een informatieavond georganiseerd. Het bestemmingsplan maakt de nieuwbouw mogelijk van 21 grondgebonden woningen en de transformatie van St. Catharina naar 1 tot 6 woningen.
Wijkteam Bodegraven-Noord
We beginnen natuurlijk met alle bewoners van Bodegraven-Noord en -Centrum een gelukkig 2024 toe te wensen. Voor de andere bewoners en lezers van Kijk op Bodegraven Reeuwijk geld dit vanzelfsprekend ook.
Verkeersplan 2.0
Met een nieuw jaar maken we plannen, maar kijken we ook terug naar waar we afgelopen jaar mee zijn begonnen en waar we nog niet mee klaar zijn. In het verkeersplan 2.0 zijn een groot aantal verbeteringen voorgesteld, waaronder het veranderen van de rijrichting in de Kerkstraat, maar deze plannen zijn nog niet allemaal door de ambtelijke verkeersorganisatie goed begrepen. Wordt vervolgd, zullen we maar zeggen. Misschien een mooi nieuwjaarsvoornemen voor onze verkeerswethouder om hier eens met zijn ambtenaren over te praten, dan mag hij ook het parkeervergunningsysteem meenemen. Zo’n parkeervergunningssysteem heeft een positieve invloed op de woningbouw in onze wijk.
Woningbouw
Woningbouw in onze wijk gaat niet heel vlot. Veel projectontwikkelaars en eigenaars hebben bouwlocaties in eigendom, maar doen daar niets mee. Een groep Bodegravers is vorig jaar met een initiatief begonnen om te kijken of het allemaal wat sneller kan. Kan er in 2024 resultaat geboekt worden?
Jongerenhuisvesting vlak bij de Crolesbrug is een slecht voorbeeld van vertragen, Rijnburcht verdedigt zijn parkeerplaatsen als een burcht waardoor de ontwikkeling van jongerenhuisvesting stagneert.
Dorpsvisie
Binnenkort gaan wij weer in overleg over de Dorpsvisie Bodegraven 2030, twee jaar terug is het overleg gestart en er komt nu een vervolg. In de Dorpsvisie staan een aantal open deuren zoals veel groen, woningbouw enzovoort, maar een invulling van hoe dan en wat dan staat er nog niet in. Gaan wij aan werken.
Kastanjeboom
Half november schreef een bekende journalist over de kastanjeboom naast de Willibrorduskerk.
Deze boom is ziek, maar vormt geen direct gevaar voor de omgeving. Er is geen onveilige situatie, maar de boom moet wel worden gekapt. Het vergunning proces loopt.
