Emma (voorgrond) en Anaïs (achtergrond) op het woelige water, op weg naar B-finale
Emma (voorgrond) en Anaïs (achtergrond) op het woelige water, op weg naar B-finale Foto: Goudse Roei- en Zeilvereniging

NK skiff

roeien

REEUWIJK-BRUG - In Amsterdam hebben zich op 13 en 14 april alle acht Goudse roeiers jonger dan 17 jaar (U17) zich op overtuigende wijze weten te plaatsen voor het NK skiff dat komend weekend wordt gehouden. De acht zijn Hugo Slangen (16 jaar), Thijs Wiggers (15), Dauwe Krijtenburg (15), Mees van der Westen (15), Timme Berendsen (16), Ruben Beuning (14), Anaïs van Alphen (15) en Emma Wissing (14).




Volgende week is de NK skiff. Daaraan mogen per categorie alleen de eerste 24 roeiers deelnemen. Afgelopen weekend kon je bewijzen dat je daarbij hoort. De wedstrijd begint met een tijdrace over 1900 meter, waarbij alle roeiers om de 25 seconden achter elkaar in dezelfde baan starten. De snelste zes gaan naar de A-finale, de nummers zeven tot en met twaalf naar de B-finale, de nummers dertien tot en met achttien naar de C-finale en de nummers negentien tot en met dertig naar twee herkansingen waarvan de eerste drie zich kwalificeren voor de NK. Als je bij de snelste achttien zit van de tijdrace ben je dus al zeker van deelname aan de NK. De uitslag van de finales is bepalend voor de indeling van de kwartfinales tijdens dat NK.

Zaterdag wisten alle zes jongens zich bij de eerste vijftien van de tijdrace te roeien. Allemaal zeker van NK deelname dus. Hugo won de tijdrace met bijna zeven seconden voorsprong op de nummer twee. Met zijn tijd was hij derde geworden in het U19 veld (op minder dan twee seconden van de winnaar), waarvan de tijdrace net voor de U17 geroeid werd. Mees (7de) miste de A-finale op 1.03 seconden, Thijs (8ste) op 1,07 seconden en Dauwe (10de) op 1.95 seconden, Timme (13de) kwam 0.76 seconden tekort voor de B-finale en Ruben, die volgend jaar ook nog U17 is, wist zich met ruim dertien seconden voor de nummer negentien ook overtuigend te plaatsen voor de NK.

In de A-finale stelde Hugo zijn kandidatuur door met ruim elf seconden verschil te winnen.

Zondag werd Anaïs zevende op 1,27 seconden van de nummer zes. Emma werd elfde, maar was slechts 1,2 seconden minder snel. ’s-Middags in de B-finale waren de rollen omgedraaid. Emma ging als een duivel van start en had aan de finish twaalf seconden voorsprong op de nummer twee. Met haar tijd was ze vierde geworden in de A-finale, binnen twee seconden van de nummer drie. Anaïs kwam nog wat ervaring tekort in het zeer woelige water, maar roeide een meer dan verdienstelijke race.





Volgende week is de NK skiff. Daaraan mogen per categorie alleen de eerste 24 roeiers deelnemen. Afgelopen weekend kon je bewijzen dat je daarbij hoort. De wedstrijd begint met een tijdrace over 1900 m, waarbij alle roeiers om de 25 sec achter elkaar in dezelfde baan starten. De snelste 6 gaan naar de A-finale, de nummers 7 t/m 12 naar de B-finale, de nummers 13 t/m 18 naar de C-finale en de nummers 19 t/m 30 naar twee herkansingen waarvan de eerste drie zich kwalificeren voor de NK. Als je bij de snelste 18 zit van de tijdrace ben je dus al zeker van deelname aan de NK. De uitslag van de finales is bepalend voor de indeling van de kwartfinales tijdens dat NK.

Zaterdag wisten alle zes jongens zich bij de eerste 15 van de tijdrace te roeien. Allemaal zeker van NK deelname dus. Hugo won de tijdrace met bijna 7 seconden voorsprong op de nummer 2. Met zijn tijd was hij 3e geworden in het U19 veld (op minder dan 2 sec van de winnaar), waarvan de tijdrace net voor de U17 geroeid werd. Mees (7e) miste de A-finale op 1.03 sec, Thijs (8e) op 1,07 sec en Dauwe (10e) op 1.95 sec. Timme (13e) kwam 0.76 sec tekort voor de B-finale en Ruben, die volgend jaar ook nog U17 is, wist zich met ruim 13 sec voor de nummer 19 ook overtuigend te plaatsen voor de NK.

In de A-finale stelde Hugo zijn kandidatuur door met ruim 11 sec verschil te winnen.

Zondag werd Anaïs 7e op 1,27 sec van de nummer 6. Emma werd 11e, maar was slechts 1,2 sec minder snel. ’s-Middags in de B-finale waren de rollen omgedraaid. Emma ging als een duivel van start en had aan de finish 12 sec voorsprong op de nummer 2. Met haar tijd was ze 4e geworden in de A-finale, binnen 2 sec van de nummer 3. Anaïs kwam nog wat ervaring tekort in het zeer woelige water, maar roeide een meer dan verdienstelijke race.

 

Goudse roeiers zeer aanwezig! Ouders assisteren de coaches, die handen tekort kwamen.