Ingezonden brief

Kunnen we zonder bieb?

"Trouw bezoek ik al zo’n 35 jaar bijna wekelijks onze bibliotheek. Ik kom er graag. Om heerlijk rond te neuzen tussen de boeken, die voor mij echt niet vervangen kunnen worden door een digitaal exemplaar. Het even kunnen bladeren door de bladzijden, de geur en het gevoel van een echt boek, daar kan weinig tegenop. En nu lees ik in de KOBR van 19 nov jl. dat het voortbestaan van onze bieb in direct gevaar is.

Een bibliotheek wat zoveel meer is dan alleen maar een boekenuitleen. Het is zo'n fijne plek, waar iedereen welkom is. Waar, door inzet van veel vrijwilligers, wordt geïnvesteerd in de taal- en leesvaardigheid van zowel kinderen als volwassenen. Waar voorleesuurtjes worden georganiseerd voor de allerkleinsten, waar ouderen gezellig samen komen en de krant doornemen of een puzzel leggen. Waar ook vrijwilligers actief zijn om boeken te brengen naar onze oudere medemensen die zelf niet meer mobiel genoeg zijn om fysiek naar de bieb te kunnen komen. Waar computercursussen worden georganiseerd om mensen te helpen hun weg te vinden in de digitale wereld.

Daar kunnen we toch niet zonder? Om maar niet te spreken over het grote belang van een bieb op de basisscholen in de gemeente. Kinderen, die toch al zo weinig lezen, hebben een enorm belang bij laagdrempelige toegang tot boeken. Zo ook voor mijn eigen dochter.
Het kan toch niet zo zijn dat het voortbestaan van de bibliotheek in gevaar komt, omdat er geen sluitende begroting is voor het Evertshuis? Zou het niet omgedraaid kunnen worden; de culturele organisaties implementeren in de al bestaande activiteiten van de bieb? Maar dat is slechts een hersenspinsel."


Marjolein Zaal