De voormalige Aldi in Reeuwijk-Dorp.
De voormalige Aldi in Reeuwijk-Dorp. Foto: Bert Verver

Bouw Aldi-locatie nog steeds onzeker

REEUWIJK-DORP - Het is nog steeds onduidelijk wanneer de bouw van de Aldi-locatie in Reeuwijk-Dorp van de grond komt. Aan het plan, dat voorziet in de bouw van acht starterswoningen, 11 sociale huurappartementen en 29 huizen in de vrije sector (totaal 48 woningen) wordt al jaren gesleuteld. Maar het zit muurvast: de gemeente meldt dat “in maart een stuurgroep de koers verder zal uitzetten.”

door Henri Stolwijk


Ruim een jaar zette de gemeenteraad een voorlopige streep door de bouwplannen: het raadsvoorstel ‘ontwerp verklaring van geen bedenkingen” kreeg geen steun. Zo’n verklaring kan slechts worden geweigerd “in het belang van een goede ruimtelijke ordening”. Feitelijk sprak de raad dus zijn bedenkingen uit over de planologische aspecten.


Mogelijke scenario’s

Sindsdien onderzoekt de gemeente in overleg met ontwikkelaar Renward, woningbouwvereniging Mozaïek Wonen en omliggende bedrijven naar mogelijke scenario's, op basis van een nieuw woningbouwprogramma en een bijbehorend inrichtingsplan. Want, meldt de gemeente: "Er moet immers wel sprake zijn van een haalbaar plan. Betaalbare woningen maken nog steeds deel uit van het plangebied. Dit kost helaas meer tijd dan verwacht.”


Klagende buren

Tot de gesprekspartners behoren Slagerij Van Meurs en Gasterij Vergeer: zij zijn gevestigd aan de randen van het plangebied maar voorzien dat klagende buren in de toekomst hun bedrijfsactiviteiten aanvechten. Van Meurs, op deze plek gevestigd sinds 1902, beheert een slachterij/worstmakerij. Gesprekken om een andere locatie te vinden met dezelfde faciliteiten hebben nog niets opgeleverd.

Gasterij Vergeer bestaat uit een restaurant met een feestlocatie waar onder meer carnavalsvereniging De Reedeurpenarren de thuisbasis heeft. Daar heerst de vrees dat de nieuwe buren in de toekomst bezwaar aantekenen tegen geluidsoverlast.

De gemeente meldt niets over de inhoud van de gesprekken, maar stelt dat die “prettig en periodiek verlopen.”