De balanceeract wist velen te verbazen.
De balanceeract wist velen te verbazen. Foto: Kijk op BR

Circus in de Zorg trekt honderden bezoekers

Algemeen

REEUWIJK-BRUG – Op de parkeerplaats van zalencentrum De Brug stond vrijdag 10 april het Circus in de Zorg. Verpleeghuis De Reehorst, onderdeel van Zorgpartners Midden-Holland, organiseerde die dag drie voorstellingen voor bewoners en andere betrokkenen.

Circus in de Zorg is een initiatief dat circusvoorstellingen naar zorginstellingen brengt, zodat iedereen - ongeacht leeftijd of fysieke of mentale beperking - kan meedoen en genieten. Door het circus op locatie te organiseren, worden drempels weggenomen en ontstaat er een toegankelijke, inclusieve ervaring voor bezoekers.

De voorstellingen waren niet alleen bedoeld voor bewoners van de Reehorst, maar ook voor mantelzorgers, bezoekers van de dagbesteding, leerlingen van basisschool De Regenboog, kinderen van BSO De Tol en omwonenden. In totaal bezochten circa 400 mensen het circus. De voorstellingen waren gevarieerd, met onder meer acrobatiek die zorgde voor luid applaus van het publiek. Zowel kinderen als ouderen waardeerden de verschillende acts en klapten en zongen mee met de circusartiesten.

Marleen Otterspeer, werkzaam bij Zorgpartners Midden-Holland, was te spreken over de totstandkoming van het evenement: “Het is geweldig om al die blije gezichten te zien. Zonder de feilloze samenwerking tussen de zorginstanties, scholen, De Brug en de gemeente was dit niet gelukt. Het is fantastisch dat iedereen zo enthousiast was om een steentje bij de dragen.”