Wijkteam Bodegraven Noord
Multi Culturele Hapjes Dag
Op zaterdag 6 juni van 17.00 tot 19.00 uur organiseert het wijkteam Bodegraven Noord en het Evertshuis weer de jaarlijkse Multi Culturele Hapjes Dag. Een jaarlijks terugkerende traditie van het wijkteam in het Evertshuis.
Door samen te eten willen wij meer begrip en verbinding creëren tussen inwoners in ons dorp met heel verschillende achtergronden en andere culturen. Samen gaan wij gerechten eten uit verschillende werelddelen. Wil jij gerechten meenemen uit jouw cultuur? Kom je gezellig bijzondere gerechten proeven? Wil jij bijzondere mensen ontmoeten? Kom zaterdag 6 juni om 17:00 naar het Evertshuis. Binnenkort volgt meer informatie.
Inrichting Kerkstraat
De verkeerssituatie in de Kerkstraat is weer volop in het nieuws. Op 20 april hebben enkele winkeliers, de BOV, de centrummanager, de gemeente en het wijkteam een schouw gedaan in deze straat. Allerlei voorstellen kwamen naar voren om de overlast van voertuigen (vooral van de auto’s) te beperken, de veiligheid van wandelaars en fietser te verbeteren en de ruimte voor en de zichtbaarheid van de winkeliers te vergroten.
Het wijkteam pleit al jaren voor de aanpak van deze winkelstraat om de veiligheid van fietsers en wandelaars te vergroten. Maar ook voor de winkeliers is mooie inrichting van de straat (meer groen en wandel en zitplaatsen) een goede kans om meer kijkers en kopers naar deze straat te krijgen. Een maandelijkse streekmarkt en afsluiting op vrijdagmiddag en zaterdag voor gemotoriseerd verkeer zijn ook mogelijke opties. De beleving en de sfeer moet terug in de Kerkstraat en eigenlijk in het hele centrum. Sluit ook prima aan op de Actieweek van de Stenen Winkel.
Met de gemeente is afgesproken dat zij eind mei met een voorstel komt waarin de suggesties nader zijn uitgewerkt. Wij zijn verheugd dat de inrichting van de Kerkstraat weer op de agenda staat en zijn uiteraard benieuwd met welke voorstellen de gemeente komt.
Huis van Alles in de Noordhoek
Het buurtinitiatief voor de Zeeheldenbuurt en het wijkteam zijn al enkele jaren aan het lobbyen voor een eigen Huis van Alles in Bodegraven Noord. Samen met de gemeente, SAM Welzijn, Mozaïek Wonen en de nieuwe Stichting Buurtinitiatief Bodegraven Noord is dat nu gelukt. Het Huis van Alles is een plek voor alle buurtbewoners voor het realiseren van een veerkrachtige, groene en veilige buurt. Een mooie ontmoetingsplek voor de buurt. Met dank aan de gastvrijheid van Kringloop Oud & Nieuw. Op woensdag 13 mei om 11.00 uur is de officiële opening aan de Willem de Zwijgerstraat 10. U bent van harte welkom.
Autovrije Brugstraat in de Bodegraafse Balie
Op dinsdagavond 12 mei kunnen de inwoners en de winkeliers hun mening en visie vertellen over een autovrije Brugstraat. Aanvang 20.00 uur in het Evertshuis. Voor en tegenstanders kunnen volop meepraten over dit actuele onderwerp. Komt allen!
Afscheid
Peter van Harskamp heeft recent afscheid genomen als lid van het wijkteam Bodegraven Noord. Wij hebben hem hartelijk bedankt voor zijn inzet in de afgelopen jaren en bij zijn afscheid is een mooi boeket bloemen aangeboden.
Op onze vergadering in april is ook afscheid genomen van onze wijkwethouder Dirk-Jan Knol. Wij hebben de afgelopen jaren prima samengewerkt met onze wethouder en zijn ondersteunende ambtenaren. De soms lange lijst met onderwerpen en vragen werd altijd netjes en met zorg behandeld en besproken. Onze complimenten daarvoor en we hopen dat de samenwerking met de nieuwe wethouder ook zo verloopt. Binnenkort komt er een nieuw college van Burgemeester en Wethouders en wij zijn benieuwd wie onze nieuwe wijkwethouder zal worden.