Workshop Voedsel Verbindt in Hortus Populus

zondag 11 oktober 2026 10:00

BODEGRAVEN - Archeologen van het project Voedsel Verbindt brengen inwoners in contact met jonge nieuwkomers. Zij komen uit verschillende azc’s in Nederland. Op zondag 11 oktober vindt in Hortus Populus een workshop plaats waarin ze samen koken rond het vuur. Ze bereiden gerechten uit de tijd dat dit deel van Nederland bij het Romeinse Rijk hoorde. Zo zoeken de deelnemers verbinding met elkaar vanuit het verleden.

Deelnemers maken samen verschillende recepten klaar en raken daarbij vanzelf met elkaar in gesprek. De nadruk ligt op overeenkomsten, niet op verschillen. Toch kunnen de deelnemers veel van elkaar leren, bijvoorbeeld over smaak en eetgerei.

De workshop wordt begeleid door erfgoedprofessionals Dorothee Olthof van PRAE en de organisator van het project. Faie Alhariri maakt de aanwezigheid en bijdrage van de nieuwkomers mogelijk. Zij runt een bedrijfje waarmee nieuwkomers vrijwilligerswerk kunnen doen bij festivals. Zo werken zij aan hun integratie in de Nederlandse samenleving.

De ingrediënten komen deels uit Hortus Populus zelf. Daar is dit jaar begonnen met het planten van Romeinse kruiden, zoals asfoetida en wijnruit. Het project heeft ook een tuin bij Ipse de Brugge in Bodegraven. Daar verbouwen cliënten Romeinse planten die eveneens in de workshops worden gebruikt.

Dit is de tweede workshop. De eerste vond plaats op 14 mei. Meedoen is gratis en iedereen is welkom. Ervaring is niet nodig. Aanmelden kan vanaf maandag 21 september. Informatie: zondag 11 oktober; Hortus Populus, Bodegraven; aanmelden via https://forms.gle/bcW1ULy7Pf8cnZ8x6; deelname is gratis

Locatie