
Lisan is Nederlands Kampioene Libre
AlgemeenReeuwijk - Afgelopen zaterdag werd Lisan van Os Nederlands Kampioene Biljarten Libre in de 2e klasse. Een mooie prestatie van de 24-jarige Reeuwijkse.
Het biljartspel kent drie vormen: bandstoten, driebanden en libre. Waar je met de eerste twee vormen verplicht via de rand van de biljarttafel moet spelen, hoeft dat bij libre niet. Het is de spelvorm die Lisan van Os op dit moment het meest aanspreekt. "Ik wil eerst libre onder de knie krijgen en daarna stap ik misschien over naar het bandstoten of driebanden."
Trainingen
Lisan speelt en traint bij biljartvereniging De Musketier. Deze vereniging heeft haar bijeenkomsten in Biljart- en Bridgecentrum De Hoog, wat gevestigd is aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde in Gouda.
Drie avonden per week waren Lisan en haar trainer in het bridgecentrum te vinden. In de trainingssessies van zo'n drie uur per keer perfectioneerde ze
haar stoten. Steeds weer legden ze de ballen in bepaalde posities. Naast de trainingen was ze ook vaak bij haar ouders te vinden. Daar staat de biljarttafel
namelijk in de huiskamer. Oefenen, oefenen. Het resultaat is er naar, Lisan met werd overmacht Nederlands Kampioene.
Jeugdkampioene
Het is niet de eerste keer dat Lisan tot kampioene gekroond is. Ook bij de jeugd behaalde ze de titel al eens. "Ik heb het biljartspel daarna wat laten verslonzen, vond het leuker om met vriendinnen uit te gaan. Ik speelde wedstrijden met de vereniging, maar trainde niet meer. Ook stond er een biljarttafel in café De Musketier
in Bodegraven, het café was destijds van mijn vader, Kees van Os."
Moyenne
Lisan is kampioene geworden in de tweede klasse. Maar dit betekent niet automatisch dat ze promoveert naar de eerste klasse. "Nee, in welke klasse je volgend jaar uitkomt, hangt af van je moyenne. Je moyenne is heel simpel gezegd het gemiddelde van je prestaties. Bij het bepalen van je moyenne wordt gekeken naar de prestaties van dit seizoen, maar ook van de voorrondes voor het kampioenschap van het komende seizoen. Ik moet keihard gaan trainen om volgend jaar in de voorrondes een klasse hoger uit te mogen komen."











