Handhaving illegale bebouwing plassengebied
AlgemeenReeuwijk - Bij de vaststelling van het bestemmingplan Plassengebied zijn de bebouwingsmogelijkheden voor recreatielandjes in het plassengebied verruimd om het onderhoud beter gewaarborgd te krijgen. Bij de besluitvorming is er echter wel op aangedrongen dat er dan ook een adequaat handhavingsbeleid moet komen om wildgroei van de bebouwing, zoals in het verleden plaats heeft gevonden, te voorkomen en om toe te zien op illegale bewoning van recreatiewoningen.
Omdat het ondoenlijk is alle 286 'onbebouwde percelen' in een korte tijd te bezoeken, is de handhaving gefaseerd ter hand genomen. In de eerste fase zijn de percelen met de bestemming 'Natuurgebied met extensief recreatief medegebruik' en de percelen waar helemaal niets op gebouwd mag worden meegenomen. In de eerste fase zijn 39 percelen gecontroleerd en zijn de gegevens vergeleken met verleende vergunningen en inventarisaties uit de jaren 1985-1986 en 1990. Op acht percelen werden bouwwerken aangetroffen die (deels) vergund waren of op de oude inventarisaties al aanwezig waren. Op maar liefst 24 percelen werd illegale bebouwing aangetroffen, in de meeste gevallen is er sprake van afwijkende maten ten opzichte van het bestemmingsplan en zullen de aangebrachte werken verkleind moeten worden.
Voor de voorzieningen kunnen wel vergunning worden aangevraagd omdat legalisatie binnen de regels van het bestemmingsplan mogelijk zou kunnen zijn. De aanvragen zullen op de gebruikelijke manier worden getoetst en worden gepubliceerd. De Omgevingsdienst is inmiddels begonnen met her-controles om te bekijken of geconstateerde illegale bebouwing is verwijderd.
Zomerwoningen
De controle op permanente bewoning van de 358 zomer- en recreatiewoningen wordt ook gefaseerd uitgevoerd. Indien uit de controlebezoeken is gebleken dat er sprake is van illegale bewoning is een handhavingstraject gestart met het voornemen
een dwangsom op te leggen. Het gaat daarbij op dit moment over een zestal zaken.
Tekst: Bert Verver











