
Echtpaar Takke-Timpers 60 jaar getrouwd
AlgemeenBodegraven - Samen zijn ze 170 jaar oud: Theo Takke en Gré Timpers. Beide hebben zij hun jeugd in het oosten van het land doorgebracht. Omdat Theo een baan in Gouda had aanvaard, zijn ze net na hun trouwen in Bodegraven komen wonen.
Maar laten we bij het beginnen. Tijdens zijn dienstplicht deelden Theo en Johan, de broer van Gré, een slaapkamer. Johan had een foto van zijn zus Gré aan Theo laten zien, waarop Theo pen en papier heeft gepakt en met de zus van Johan is gaan corresponderen. Zo ging dat in die tijd. Je schreef een brief die een aantal dagen onderweg was voor deze bij de geadresseerde bezorgd werd. Van het één kwam het ander: zo ging Theo tijdens hun verlof met Johan mee naar huis. Theo: "Ik had Gré nog nooit in levende lijve gezien, maar kwam wel gelijk al voor de ballotagecommissie." Gré vult aan dat ze elkaar maar eens per veertien dagen zagen.
Ze trouwden in Hellendoorn voor de wet en in de Nederlands Hervormde kerk van Nijverdal. Theo kreeg bij de voorloper van Deloitte een baan in Gouda. Hij heeft er tot zijn pensioen gewerkt. Gré kreeg een baan bij verzorgingstehuis Gouwestein. Vanaf het moment dat ze trouwden, moest ze stopen met werken. Vanaf 1900 mocht een vrouw wel een arbeidscontract tekenen, maar alleen met 'bewilliging' van haar man. Op het moment dat vrouwen trouwden, werden ze handelingsonbekwaam wat betekende dat ze geen zeggenschap meer hadden over hun geld en de toekomstige kinderen. Dus zat Gré zoals zoveel vrouwen uit die tijd de twee jaar tot hun zoon Hans geboren werd thuis en zorgde daar voor het huishouden. Hun eerste huis in Bodegraven
stond in de Sportlaan. Daarna zijn ze verhuisd naar de Schoutendreef.
Een vooruitgang, want zo had Theo geen last meer van de open brug over de Rijn of het gesloten spoor als hij naar zijn werk in Gouda reed. Ronald was de tweede telg en Wilma sloot het rijtje. Nu wonen ze alweer vier jaar met veel plezier aan de Koninginneweg met een prachtig uitzicht over de polder richting de Meije. Gezeten in de serre vertellen ze hun geheim van die 60 jaar samen. Theo: "Er is geen recept voor, je moet elkaar vooral de ruimte geven." En Gré vult haar man aan: "Er zijn voor elkaar en elkaar vrijlaten."
Op maandag 29 januari kwam burgemeester Van der Kamp hen met hun diamanten huwelijk feliciteren. En met de familie hebben ze een feestelijk hapje bij het Bonte Varken in Bodegraven gegeten.
Tekst en beeld: Marlien van Leeuwen











