Beeld: Wim de Boevere
Beeld: Wim de Boevere

Kinderbibliotheek in CBS De Brug

Algemeen Human Interest

NIEUWERBRUG - In de aanwezigheid van vele schoolkinderen, ouders en leerkrachten opende wethouder Elly de Vries donderdagmiddag 20 oktober op feestelijke wijze een nieuwe kinderbibliotheek in CBS De Brug. De school opende de bibliotheek in samenwerking met bibliotheek De Groene Venen om het lezen van boeken verder te stimuleren.

door Wim de Boevère


CBS De Brug ziet dat het voor veel kinderen moeilijk en soms een onbekend terrein is om een leuk boek te kiezen. Daardoor gaan hun leesmotivatie en vervolgens ook hun leesscores achteruit. Door de samenwerking met bibliotheek De Groene Venen zal er altijd een eigentijds en regelmatig aangepast aanbod van goed onderhouden boeken liggen in de nieuwe bieb. Kapotte of er oud uitziende boeken worden immers niet gauw gekozen.

Ander voordeel van de nieuwe bibliotheek zijn dat er inzicht kan worden verkregen welke soort boeken worden geleend door welke groep kinderen. Zo kan de school en De Groene Venen beter inspelen op het leesgedrag. 


Bovendien is er momenteel geen bibliotheek in de woonkern Nieuwerbrug. Door deze in de school te halen kan dit de belevingsomgeving van de kinderen verbreden. De Brug is namelijk een ‘wereldschool’, een school met een brede eigentijdse leeromgeving.

Advertentie

Categorieën