
Veilig in Bodegraven
Politiek Politici aan het woordBodegraven/Reeuwijk is op het oog een veilig dorp. Bíjna geen aangiftes. Maar toch, niet zo veilig als u denkt. Er gebeuren dingen die je niet hier zou verwachten. Tot ik er op attent werd gemaakt door een buurtgenote. Een dame op leeftijd was door twee jongeren onzedelijk benaderd bij het uitlaten van haar hondje. Te gék voor woorden.
Later hoorde ik nog meerdere gevallen in het dorp. Een bezoek bij de dame door onze burgemeester heeft haar goed gedaan. Maar de schrik zat er goed in. Nu gaat ze met een vriendin samen haar hondje uitlaten.
Ik denk dat deze incidenten het topje van de ijsberg zijn. Aangifte doen is daarom érg belangrijk. Telefonisch aangifte doen heeft vaak geen prioriteit. Dus mijn advies is: óf 112 bellen, óf wij als gemeente Bodegraven-Reeuwijk maken een laagdrempelig aangifteloket. Wij van LLBR hebben hier bij de burgemeester al op aangedrongen. En natuurlijk, méér verlichting op de bekende plekken, zoals het Rosarium en achter het station. Meer camerabewaking en wat extra mankracht zou ook helpen.
Wij blijven erbovenop zitten. Het moet niet zo zijn dat grote groepen dames ‘s avonds niet meer op straat durven of met de gordijnen dicht zitten. Veilig in uw eigen huis en op straat is een belangrijk goed. LLBR blijft hiervoor strijden.
Frits van Dijk, LLBR











