
De Knikker KUIL-CUP 2023
AlgemeenSpectaculaire vijfde editie brengt jeugdwaterpolo tot leven!
BODEGRAVEN - BZ&PC organiseerde op zaterdag 1 juli het grote jeugdwaterpolotoernooi ‘De Knikker KUIL-CUP’. Het toernooi vond plaats op vijf speelvelden, zowel in het binnen- als het buitenbad van zwembad De Kuil. Met maar liefst tachtig teams en achthonderd kinderen uit het hele land was het een drukte van belang. Elke echte waterpoloër weet dat De Knikker KUIL-CUP dé plek is om samen met zijn team het waterpolo seizoen af te sluiten, maar de vijfde editie tijdens het 85-jarig jubileum van BZ&PC is nog groter geworden dan voorgaande jaren.
door Pancras Kuipers
In goed overleg met Optisport De Kuil konden dit jaar niet alleen meer teams deelnemen, maar werden ook andere leuke activiteiten georganiseerd, zo vertelt Andreas de Heij van BZ&PC. De Knikker KUIL-CUP 2023 richtte zich voornamelijk op de doelgroep E- tot en met B-jeugd, maar er werd ook een apart minipolotoernooi georganiseerd.
Net als voorgaande edities omvatte het programma een reeks wedstrijden van gelijkwaardig niveau en leuke side-events. Alle teams en de hele waterpoloënde gemeenschap in Nederland kunnen terugkijken op een geweldige en gezellige dag. De sfeer was uitstekend en iedereen genoot van het
sportieve evenement.
Traditie
De Knikker KUIL-CUP is uitgegroeid tot een niet te missen traditie in het Nederlandse waterpolo. Met het 85-jarig jubileum van BZ&PC was deze vijfde editie van het toernooi extra bijzonder. De club heeft in de afgelopen decennia een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling en popularisering van waterpolo in Nederland. Het jubileum werd dan ook gevierd met een speciale ceremonie waarbij oud-leden, huidige spelers en belangrijke figuren uit de waterpolowereld werden betrokken.
Jubileumactiviteiten
Naast de Knikker KUIL-CUP vonden het hele weekend activiteiten plaats om het jubileum van BZ&PC te vieren. Op vrijdagavond werd een grootse reünie georganiseerd waar vele oud-leden en leden op af kwamen. Tijdens de reünie was er een synchroonzwemshow, die werd afgesloten met een spannende eendenrace. Tijdens het jubileum werd ook de unieke BZ&PC-tijdlijn onthuld door Toos van Veldhuizen, de eerste vrouwelijke voorzitter van BZ&PC in de jaren 70, en wethouder Dirk Jan Knol. Tevens waren voor het eerste de BZ&PC-clubrecordborden te zien. De geschiedenis van BZ&PC is hiermee zichtbaar geworden.
Zondagmiddag werd voor het eerst in het buitenbad met deze afmeting een zwemwedstrijd georganiseerd. Met bijna duizend starts werd het verwachte aantal deelnemers overtroffen. Vanwege het 85-jarige jubileum werd de unieke afstand ‘85 meter vrije slag’ georganiseerd. Ruim honderd deelnemers namen hieraan deel. Dat het goed gaat met het zwemmen bij BZ, bleek maar weer eens. Het clubrecordbord hing net twee dagen toen de eerste clubrecords alweer werden verbroken.
Het weekend werd afgesloten met een heerlijke barbecue in familiare sfeer. BZ&PC kijkt terug op een zeer geslaagd weekend waar enorm veel leden zich hebben ingezet om het allemaal mogelijk te maken. De toekomst ziet er zonnig uit!
















