
Gelukkig van kaas in blik?
Algemeen Anders bekekenHoe leuk is het als een echtpaar 60 jaar is getrouwd. Althans, dat mag je hopen. In elk geval krijgt zo’n echtpaar bezoek van onze burgemeester, Michiel Grauss. Die vervolgens getooid met de ambtsketen prominent op de foto gaat met de jubilarissen. Dat plaatje wordt gedeeld op diverse social media platformen en haalt regelmatig deze krant. Iedereen blij, mag je wederom hopen.
Ook ons Koninklijk Huis laat zich niet onbetuigd: bij 60-, 65- en 70-jarige huwelijken ontvangt het echtpaar een ‘persoonlijke’ felicitatiebrief namens koning en koningin, bij een platina huwelijk zit daar ook nog een wat heet ‘passende attentie’ bij. Als een paar het 75-jarig -albasten- huwelijksfeest viert staat zelfs een persoonlijk bezoek van de kamerheer van koning Willem-Alexander op de rol.
Je hoeft de burgemeester overigens niet te ontvangen, het mag. Evenmin is het voor de ambtsdrager een verplicht ritueel. In andere gemeenten is het al geschrapt, die volstaan met het sturen van een gezellige felicitatiebrief en een mooi bosje bloemen.
Nu beschikt onze gemeente over een alerte afdeling communicatie die probeert het imago van onze bestuurders positief te beïnvloeden. En tijdens een brainstormsessie bedachten de deskundigen dat het best geinig zou zijjn als burgemeester Grauss een bijzonder cadeautje meebrengt. Nog even doordenken leverde een lumineus idee op: een kaasblik met lokale kaas. Op dat blik staan straks foto’s van “karakteristieke dorpen, prachtige natuur, herkenbare plekken of bijzondere uitzichten in Bodegraven-Reeuwijk.” Wie denkt een mooie foto te hebben geschoten kan deze tot eind deze maand insturen, een selectie van de inzendingen komt op het kaasblik. Natuurlijk verdient het lof dat lokale fotografen een kansje krijgen, het kost ook lekker weinig. ‘We’ hebben ook iets met kaas: onze gemeente telt een groot aantal kaashandelaren met enorme pakhuizen waar miljoenen kilo’s liggen te rijpen.
Maar zou kaas in blik nu echt het presentje zijn waar een jubilerend echtpaar na 60 jaar huwelijk gelukkig van wordt? De tijd zal leren of het een collectors item wordt. Ten minste, als we er ooit nog wat van horen.















