Robert Scholten met en voor het schilderij van opa.
Robert Scholten met en voor het schilderij van opa. Foto: Antoinette Riekert

Familieschat van kunstschilders duikt onverwachts op zolder op

Algemeen Kijk op Kunst

BODEGRAVEN – De opa en overgrootvader van Robert Scholten waren kunstschilders. De doeken die zij hebben geschilderd hangen in verschillende musea in Nederland en ook Robert heeft er een aantal in zijn bezit. Dat een ontbrekend schilderij van zijn opa, waarvan hij het bestaan kende, zo dicht bij hem bleek te zijn, was een bijzondere samenloop van omstandigheden.

door Antoinette Riekert

Op een oude foto, die Robert jaren geleden van zijn tante kreeg, poseert zijn opa voor een door hem gemaakt schilderij. Kijkend naar de foto moet Robert denken aan de tijd dat hij, samen met zijn ouders, bij zijn opa op bezoek ging. “Het was daar een fascinerende wereld met enerzijds het gekrakeel van papegaaien boven op zolder en mensen die op luidruchtige wijze discussieerden, maar anderzijds kon opa zich ook afzonderen en uren naar een aquarium kijken,” vertelt Robert.

Het schilderij dat op de foto staat, was lange tijd zoek. Tot een paar jaar geleden. “Ik was op bezoek bij mijn tante en ze vertelde terloops dat er bij haar boven op zolder nog een schilderij van haar vader stond. Omdat het bij haar in de weg stond, mocht ik het wel meenemen,” zegt Robert. Bovengekomen ging zijn hart sneller kloppen, want tot zijn grote verbazing zag hij daar het schilderij dat hij kende van de bewuste foto. Het doek heeft Robert laten schoonmaken, waardoor er nu weer een kleurrijk bos bloemen aan de muur hangt.

En nu is er ook een foto waarop Robert met zijn opa en diens gerestaureerde werk staat – een mooi aandenken. Deze zoektocht is in ieder geval afgerond, maar Robert blijft verder speuren naar het werk van zijn familie. De genen van het schilderen heeft hij ongetwijfeld van zijn voorouders geërfd, want ook Robert hanteert als kunstschilder het penseel.

Advertentie

Categorieën