
Dorpsteam Plassengebied
Algemeen Nieuws uit dorp en wijkHet Dorpsteam Plassengebied wenst alle bewoners in het plassengebied een mooi, veilig en groen 2023 toe! Met enige regelmaat laten we u via een stukje tekst in de Kijk op BR weten waar we mee bezig zijn. Nu 2022 is afgesloten, lijkt het ons een goed moment een aantal van onze activiteiten (nogmaals) onder de aandacht te brengen.
Zoals in december uitgebreider toegelicht, zijn we in november begonnen met onze zichtbaarheidsactie. Met sponsoring van De Hardloopwinkel in Bodegraven hebben wij reflecterende en lichtgevende hesjes en hondenbanden aangeschaft. Ons doel is dat iedereen die in het donker in het plassengebied wandelt een lichtgevend of minstens reflecterend kledingstuk draagt zoals een hesje. Inmiddels hebben we al zo’n twintig hesjes en vijf hondenbanden uitgereikt aan slecht zichtbare wandelaars en honden in en uit het plassengebied! De reacties zijn samen te vatten als een combinatie van verbazing, waardering en erkenning.
Helpt u mee om uw zichtbaarheid voor alle verkeersdeelnemers te vergroten? Als u aangeeft via info@dorpsteamplassengebied.nl waar en wanneer u uw reguliere rondje maakt, komen wij u graag tegemoet met een hesje of hondenband als u die nog niet hebt.
In oktober zijn op aandringen van het Dorpsteam eindelijk de zwemsteigers aan de Klein Elfhoeven in ere hersteld. Tevens is het terrein tussen de parkeerplaatsen en de steigers weer netjes en aantrekkelijk gemaakt.
Voor de (ver)bouw van een huis moet flink wat materiaal worden aangevoerd. Eigenaren en aannemers kiezen dan standaard voor de makkelijkste optie: brede, zware vrachtwagens. Maar breed en zwaar verkeer in het plassengebied is zeer schadelijk voor de wegen en bermen.
Sinds afgelopen jaar vraagt Omgevingsdienst Midden-Holland (ODMH) op initiatief van het Dorpsteam eigenaren en aannemers een vervoersplan in te dienen bij hun vergunningsaanvraag. In dit vervoersplan moet de aanvrager aangeven op welke wijze er rekening wordt gehouden met de gewichts- en breedtebeperkingen en de zeer krappe bochten en bruggen op weg naar de eindbestemming. Vervoer over het water wordt gestimuleerd, evenals het gebruik van de overslaglocatie op bedrijventerrein Zoutman, waar vracht van groot transport kan worden overgeladen op kleinere, lichtere wagens.
Het snoeiseizoen van knotbomen (wilg, es, eik, iep, populier) is weer begonnen. Natuurlijk kunt u de afgezaagde takken versnipperen of naar Cyclus brengen, maar u kunt er meer mee doen! Op dorpsteamplassengebied.nl/gebruik-takkenbossen-goed-voor-natuur-en-landschap vindt u een duidelijke instructies om takkenbossen te maken waarmee u oeverbeschoeiingen of een takkenril kunt maken of repareren. Knot bovendien niet alles, maar om-en-om per jaar, dan kunnen de wilde bijen en hommels in het vroege voorjaar op de bloeiende takken hun voedsel vinden.
In januari staan vier wegafsluitingen gepland in het plassengebied. Ga naar www.dorpsteamplassengebied.nl voor meer details. De e-mailservice met nieuwsalerts wacht op reparatie.
Wij zijn nog op zoek naar ‘dorpsgenoten’ die ons team willen versterken. We zijn nu een klein team van vier personen en willen graag meer slagkracht op onze speerpunten: aandacht voor het landelijk karakter (behoud rust en ruimte), natuurbescherming en verkeersveiligheid. Hebt u interesse? Neem dan contact op met Joke Welings via info@dorpsteamplassengebied.nl..
Dorpsteam Meijebelangen
De beste wensen voor 2023. Namens Meijebelangen wensen wij iedereen een goed nieuwjaar. Binnenkort ontvangen alle Meijenaren de nieuwsbrief van Werkgroep Meijebelangen. Deze wordt ook op de website geplaatst.
De volgende vergadering van Werkgroep Meijebelangen staat gepland in februari. Heeft u vragen of onderwerpen die u daarin graag besproken ziet worden, laat het ons weten via meijebelangen@gmail.com. Informatie en notulen van voorgaande vergaderingen zijn te vinden op onze website www.meijebelangen.nl.
Dorpsteam Reeuwijk-Dorp, Tempel en buitengebied
Een van de doelen uit onze Dorpsvisie is de bouw van meer betaalbare starterswoningen. Wanneer woningen worden gebouwd, gaat het meestal om woningen in het duurdere segment, terwijl er grote behoefte is aan starterswoningen. Het Dorpsteam heeft gesprekken gevoerd met de partijen die betrokken zijn bij het woningbouwproject ‘Achter de boerderij’ met het verzoek om de plannen in dat opzicht aan te passen. In december hebben we jongeren op diverse locaties actief benaderd met een enquête om de behoefte te onderbouwen. Op 25 januari wordt de uitkomst van de enquête aangeboden aan de gemeente.
Bij de jaarlijkse openbare bijeenkomst van 2021 heeft het Dorpsteam gevraagd of inwoners wilden deelnemen aan themawerkgroepen om de doelen uit de Dorpsvisie te realiseren, omdat we zelf onze handen vol hebben aan actuele zaken. De bedoeling was dat de werkgroepen daar zelfstandig mee aan de slag zouden gaan, waarbij er regelmatig contact met het Dorpsteam zou zijn voor informatie-uitwisseling. Helaas werkte dit concept niet en is het bij de meeste themawerkgroepen niet goed van de grond gekomen. We gaan het daarom op een andere manier proberen. Vanuit het Dorpsteam gaan we per thema kijken met welk doel we aan de slag kunnen gaan en daar willen we dan inwoners bij betrekken. We gaan ook na bij degenen die zich in 2021 als geïnteresseerden hadden opgegeven of ze hier nog steeds aan mee willen werken.
Omdat er misschien een locatie beschikbaar komt met een groenbestemming waar een natuurspeelplaats op gemaakt zou kunnen worden, heeft het Dorpsteam inwoners gevraagd of daar nog interesse voor is. 25 inwoners hebben hierop gereageerd: 22 positief en 3 negatief. Wij hebben dit teruggekoppeld aan de gemeente.













