Opa Antonio was blij met zijn vereeuwiging op het doek.
Opa Antonio was blij met zijn vereeuwiging op het doek. Foto: Zwanie de Knikker

Bekende ijsboer Antonio vereeuwigd op doek

Algemeen

REEUWIJK – Wat begon als een spontaan idee groeide uit tot een warm gebaar. Hobbyschilder Zwanie de Knikker besloot ruim twee jaar geleden om Antonio, de bekende ijsverkoper met zijn karakteristieke ijskar, te vereeuwigen op doek. Na twee jaar wikken en wegen overhandigde ze het schilderij afgelopen week eindelijk aan de hoofdpersoon zelf.

door Duarte dos Santos Estrafalhote

Zwanie de Knikker volgt al enkele jaren schilderlessen in het Groene HartHuys en ontwikkelde daar een voorliefde voor natuur- en landschapsschilderijen. Twee jaar geleden kreeg ze het idee om de graag geziene Italiaanse ijsboer Antonio vast te leggen met zijn kar aan de Ree. Het schilderij raakte echter nooit op zijn bestemming: “Ik vond het spannend om het zomaar te overhandigen,” vertelt ze. “Wat zou Antonio wel niet denken?” Het doek bleef uiteindelijk twee zomers in de zomerwoning staan.

Tot woensdag 1 oktober. Op aandringen van haar kinderen trok Zwanie de stoute schoenen aan, stapte op Antonio af en overhandigde hem het schilderij. De ijsverkoper reageerde ontroerd en nam het werk dankbaar in ontvangst. Hij borg het direct veilig op in zijn ijskar en vertelde dat hij het thuis een mooie plek zou geven. Antonio en zijn ijskar zijn inmiddels een vertrouwd gezicht in de omgeving en voor Zwanie hoort zijn komst bij het zomerse straatbeeld. Dat juist hij onderwerp werd van een schilderij, ligt volgens de hobbyschilder voor de hand.

Ondertussen blijft Zwanie haar creatieve pad vervolgen. Onlangs voltooide ze een panoramisch landschap van 150 bij 20 centimeter, waarin de vier seizoenen naadloos in elkaar overgaan. Momenteel werkt ze in opdracht aan een schilderij van een lange rij bomen langs een stille landweg, een doek dat straks een prominente plaats krijgt in de woonkamer van de opdrachtgever.

Advertentie

Categorieën